Linia opakowań OA

Fabb to doświadczony producent i hurtownik tkanin meblowych działający na międzynarodową skalę. Marka, w ramach rozszerzenia swojego portfolio, zdecydowała się na stworzenie własnej linii produktów przeznaczonych do czyszczenia i impregnacji mebli – OA. Naszym zadaniem było zaprojektowanie logo nowego brandu oraz opakowań trzech linii produktowych – czyszczących, impregnujących i do usuwania plam.

Od samego początku inspiracja była dla nas jasna – tkaniny używane przy produkcji mebli. Ich różnorodność, wielobarwność, a także różne faktury stanowiły punkt wyjściowy przy projektowaniu opakowań. Dzięki temu stworzyliśmy projekt wzorowany na rozrzuconych, kolorowych materiałach, do których zastosowanie mają płyny OA.

Dynamiczne tło pozwoliło nam podkreślić kompleksowe zastosowanie produktów, które mogą być stosowane do różnego rodzaju materiałów i tkanin. Dodatkowo, każda z linii otrzymała swój własny kod kolorystyczny:

  • Czyszczenie – mozaika barw – ukazująca uniwersalność i szerokie zastosowanie produktu.
  • Impregnacja – kolor niebieski symbolizujący właściwości ochronne i zabezpieczające, zielony – wskazuje na spokój związany ze skutecznym zabezpieczeniem mebli i tkanin.
  • Wywabianie plam – czerwony motyw kolorystyczny symbolizuje energię w walce z trudnymi i skoncentrowanymi zabrudzeniami. To także wyraz skuteczności i siły działania produktu, który jest w stanie poradzić sobie z każdą plamą.Każda z linii została zaprojektowana z uwzględnieniem prostych, białych apli, na których umieszczono informacje o produkcie. Zastosowanie czystego układu i odpowiedniej hierarchii ważności komunikatów zaprocentowało stworzenie opakowania o atrakcyjnym, kolorowym designie z jednoczesnym zachowaniem klarowności komunikatu.

Logo brandu zostało stworzone w oparciu o krój zastosowany w logo właściciela marki – firmy Fabb.

Właściwy kierunek i słuszność naszych projektów zostały potwierdzone nie tylko przez przedstawicieli marki, ale też przez kapitułę konkursu Diament Meblarstwa, który wyróżnia meble oraz produkty im dedykowane pod kątem użytkowości i designu. Zaprojektowane przez nas opakowania zdobyły prestiżową nagrodę w edycji 2020.