Kampania społeczna „Bierze Cię WK_RW?”
Kampania społeczna Wielkiej Koalicji
za Równością i Wyborem
Z uwagi na zbliżające się w Polsce wybory, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem przy wsparciu Fundacji Batorego zwróciła się do agencji Lotna z prośbą o opracowanie koncepcji kampanii społecznej zwracającej uwagę opinii społecznej na Prawa Kobiet oraz zachęcającej do udziału w wyborach wszystkich, dla których te sprawy są ważne.
Prawa Kobiet, zwłaszcza prawa reprodukcyjne i wolność decydowania kobiety o własnym ciele, są w Polsce od lat przedmiotem politycznego i społecznego sporu. Swoboda dostępu do edukacji seksualnej, antykoncepcji, in vitro itp. jest, na tle innych Państwo europejskich, bardzo ograniczona.
W kampanii zwróciliśmy uwagę na 5 podstawowych problemów:
Główny przekaz musiał być prosty, mocny i zwracający uwagę. Główne hasło oraz całą ideę kampanii oparliśmy o ocenzurowane przekleństwo, które powstało z pierwszych liter nazwy Koalicji – WK_RW.
Na potrzeby Kampanii opracowaliśmy nową tożsamość wizualną Koalicji. Całość oparliśmy o mocne wyraziste kolory, liternictwo oraz elementy graficzne.

Kampanię podzieliliśmy na dwa etapy, których elementem spajającym jest pytanie „Bierze Cię WK_RW?”
W pierwszym etapie skupiliśmy się na emocjach wynikających z codziennych problemów i sytuacji prawnej związanych z prawami kobiet i brakiem dostępu do antykoncepcji, edukacji seksualnej itp. Głównym działania oparte są o 8 key visuali.









Drugi etap to aktywizacja społeczeństwa, które swoje niezadowolenie lub ogólną chęć zmiany mogą przekuć w czyn. Wzywamy w nim do działania wszystkich, którym bliskie są hasła prezentowane w pierwszym etapie kampanii. Zachęcamy wszystkich, by swoje poglądy przekuli w czyn i wzięli udział w październikowych wyborach.
Kampania realizowana jest w kanałach offline oraz online. Główny nacisk w kanale digitalowym położyliśmy na media społecznościowe. Kampania przeprowadzona została na Instagramie i Tik Toku organizacji WKRW. To właśnie w tych miejscach mieliśmy najlepszy i naturalny dostęp do grupy docelowej złożonej z przedstawicieli pokolenia Y i Z.
Główną część tworzonego contentu tworzyły animacje jak i kreacje nawiązujące do świata memów i wykorzystujące aktualne trendy na IG i Tik Toku.

Zespół:
Idea kreatywna i strategia – Piotr Flis
Strategia contentowa – Piotr Mateńko
Realizacja graficzna – Michał Wyszyński, Ulka Małyszko, Anna Woroniecka
Zakres prac:
Idea kreatywna
Strategia komunikacji
Digital
Print
Projekty opakowań dla kosmetyków
Receptury Zielarki
Receptury Zielarki to nowość na polskim rynku kosmetycznym wprowadzona przez wiodącego dystrybutora – firmę Eurus. Stworzyliśmy dla marki projekty obejmujące logotyp, opakowania aż 20 produktów oraz towarzyszącą im brand hero.

Butelki i etykiety
Stworzyliśmy projekty opakowań dla 20 produktów z 2 serii: Skarby Polne oraz Domowe Tradycje. Tłem, a zarazem elementem, który pierwszy przykuwa uwagę są ryciny przedstawiające pola, zioła i rośliny charakterystyczne dla wiejskiego i leśnego otoczenia.
Bogate w kolory, symbolizujący przyrodę i naturalny charakter produktów. Każde tło posiada dedykowane im ilustracje roślin.
W tła wpisane są centralnie ulokowane beżowe aple, w których umieszczono najważniejsze informacje: o linii kosmetyków, produkcie, jego zastosowaniu, składzie i rysunku, który symbolizuje ten ostatni element.
W projekcie uwzględniono również złocone ikony, które blaskiem dodatkowo zwracają na siebie uwagę konsumentów, a ponadto podkreślają najważniejsze cechy kosmetyku.
Dodatkowo, w złoceniach umieszczonych na bokach etykiet, podkreślono wysoki procent składników pochodzenia naturalnego, co jeszcze bardziej wzmacnia przekaz o naturalnym charakterze.
Kolejnym krokiem projektowym było zaprojektowanie logotypu. Jest on połączeniem trzech elementów – dłoni, moździerza i natury.
Pierwszy element, umieszczony w centralnym miejscu, pokazuje tradycję i wręcz rzemieślniczy charakter produktów. To podkreślenie tego, że kosmetyki powstają w oparciu o sprawdzone receptury, które wywodzą się z natury i tajemnej wiedzy o ziołach, a nie z bezosobowych, zimnych i sterylnych klimatów z laboratoriów kosmetycznych. Dłoń wpisana jest w okrąg zaczerpnięty z rantów moździerza – kolejnego symbolu tradycji i rękodzieła zielarsko-kosmetycznego.
Całość dopełnia symbol ziół i liści symbolizujących naturę i jej bliskość z człowiekiem. Logotyp został zaprojektowany w stylu nawiązującym do historycznych szyldów – ma się wrażenie, że projekt jest „malowany” na drewnie. Znak swoim stylem przypomina przedwojenne sklepy z kosmetykami i pomadami, w których jakość, tradycja i naturalność łączyły się ze sobą nierozerwalnie.
Brand Hero
Zielarka Agata
Znając wartości stojące za marką oraz mając już projekty butelek i logo, mogliśmy stworzyć projekt brand hero – postać, która będzie nie tylko uosobieniem poszczególnych produktów, ale też będzie reprezentować styl życia i obietnice, jakie marka składa. Tym samym powstała Zielarka Agata.
Mimo swojego wieku nadal zachowująca werwę i iskrę w swym spojrzeniu. Stale ciekawa świata i odkrywania nowych połączeń, których korzenie wywodzą się z tradycji i natury.




Zespół:
Tożsamość wizualna – Aleksandra Luboch
Nadzór kreatywny – Anita Kamila Sochacka i Sylwia Dudzińska
Zakres prac:
Projekty opakowań
Packaging
Tożsamość wizualna
Brand Hero
Tożsamość wizualna
i strategia komunikacji
marki FEDERA
FEDERA to jedna z największych i najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce. Od ponad 30 lat Fundacja działa na rzecz praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem praw zdrowotnych i reprodukcyjnych kobiet.
W skład FEDERY wchodzi Grupa Ponton – która zajmuje się edukacją seksualną wśród uczniów i studentów, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem – inicjatywa zrzeszająca ponad 100 organizacji pozarządowych i ruchów prokobiecych, a w jej ramach działają Telefony zaufania i dyżury interwencyjne, gdzie każdy potrzebujący uzyska pomoc z zakresu prawa – przede wszystkim medycznego i praw pacjenta – i dostać psychologiczne wsparcie.
„Nasz praca ewoluuje, zmieniają się problemy, tematy, którymi się zajmujemy, wiek osób, którym pomagamy. Zmienia się świat wokół nas. Uznałyśmy więc, że i my musimy się zmienić. Dostosować bardziej do oczekiwań młodszych oraz bardziej skupić na budowaniu naszego wizerunku”. – mówi Prezeska Zarządu Fundacji.
Po kilku intensywnych spotkaniach warsztatowych, dogłębnej analizie działań konkurencji i oczekiwań grupy docelowej, wyznaczyliśmy główne cele marki, a następnie opracowaliśmy nową tożsamość wizualną oraz strategię komunikacji.
FEDERA to idea, wartości i realna pomoc. Działa wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. W szpitalach, gabinetach lekarskich, na salach sądowych, w studiach telewizyjnych oraz w salach konferencyjnych na całym świecie. Komunikację marki musieliśmy pokazać w taki sposób, aby przekaz dotarł do szerokiej i różnorodnej grupy docelowej i aby został właściwie zrozumiany.

Nowy znak marki FEDERA
Idea i wygląd nowego logo FEDERA zostały oparte na połączeniu charakterystycznych dla marki motywów – symbolu kobiety oraz symbolu oznaczającego pomoc, również medyczną.
Z połączenia tych idei powstała charakterystyczna litera F – która stosowana będzie także jako skrócony znak Fundacji FEDERA.
Całość utrzymana została w minimalistycznym charakterze i zastąpiła dotychczasowe logo – żeńską sylwetkę i kolor fioletowy.
Projekt, oparty na 3 głównych kolorach, zapewnia większą uniwersalność i elastyczność projektową. Doskonale sprawdzi się zarówno w kanałach online’u, jak i offline.

Esencja marki:
FEDERA to fundacja, która walczy o równe i sprawiedliwe prawa do decydowania o swoim ciele i zdrowiu seksualnym oraz dostęp do informacji i usług związanych z antykoncepcją, aborcją, ciążą oraz porodem.
FEDERA to:
Mędrzec:
Inteligentny, z ekspercką wiedzą, dokładny i dzielący się doświadczeniem i trafnymi poradami.
Opiekun:
Empatyczny, oferujący opiekę tym, którzy są wokoło, zapobiegający zagrożeniom i niekorzystnym sytuacjom.

Tożsamość wizualna
Tożsamość wizualną zaprojektowaliśmy tak, aby zapewnić elastyczność i swobodę działania oraz umożliwić sprawną pracę z nowym wizerunkiem nie tylko projektantom.
Główną rolę w tożsamości wizualnej i werbalnej Fundacji ma odgrywać człowiek. Ludzkie emocje, ludzkie problemy, działania, marzenia i codzienność. Sukcesy i porażki.
Właśnie tymi, ludzkimi sprawami zajmuje się FEDERA i to one będą głównym elementem przekazu marki.
Główny kolor marki to mocna czerwień – której głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi, pobudzenie do działania, inspirowanie. Czerwień w połączeniu z mocną typografią oraz emocjami wyrażonymi na key visualu stanowią o sile przekazu marki
Przeciwwagą do tej mocnej mieszanki jest kolor wspierający – delikatny róż – barwa radosna, kojarzony z kobiecością i opieką, którego zadaniem jest uspokojenie komunikacji.










Ikony i ilustracje
Opracowaliśmy również indywidualny system ikon i ilustracji. Wszystkie one posiadają prostą, liniową i minimalistyczną formę. Posiadają także wypełnienie jednym z kolorów marki FEDERA – po to, aby wzmocnić przekaz graficzny i zwrócić uwagę na szczegóły.

Offline i Online
Nowy system identyfikacji wizualnej i strategia komunikacji zostały zaprojektowane tak, aby dobrze funkcjonowały zarówno w offlinie, jak i przestrzeni digitalowej. Zwłaszcza w kanałach Social Media, które są jednym z głównych punktów styku Fundacji z grupami docelowymi.


Zespół:
Tożsamość wizualna – Michał Wyszyński
Strategia komunikacji – Piotr Flis i Piotr Mateńko
Nadzór kreatywny – Piotr Flis i Anita Kamila Sochacka
Zakres prac:
Research
Audyt marki
Rebranding
Strategia komunikacji
Tożsamość wizualna
Golden Rose – branding
akcji promocyjnej „Baw się kolorami”
Golden Rose to jeden z czołowych producentów na rynku kosmetyków i produktów do makijażu. Od lat działa aktywnie w branży beauty. Marka stworzyła ostatnio kampanię promocyjną „Baw się kolorami” dla nowej serii kosmetyków kolorowych. Przygotowaliśmy graficzną odsłonę akcji influencerskiej i sprzedażowej – offline jak i w sieci.
W ramach prac stworzyliśmy boxy upominkowe, które zostały rozesłane do dziesiątek czołowych influencerek w branży beauty. Równolegle z akcją influencerską wystartowała kampania digitalowa, skupiona na social mediach marki. Na jej potrzeby stworzyliśmy szereg kreacji graficznych, które promowały akcję wizerunkową i sprzedażową kosmetyków.
Uzupełnieniem wszystkiego była akcja offline’owa – w setkach drogerii w Polsce. Zainstalowane zostały w nich materiały graficzne stworzone przez Lotną, które miały jedno zadanie: wybijać się spośród konkurencji i przyciągać uwagę klientek sklepów. Wyszło nam rewelacyjnie!

Zespół:
Kreacja graficzna: Urszula Małyszko, Aleksandra Luboch
Nadzór kreatywny: Sylwia Dudzińska
Branding dla nowej serii
kosmetyków Vis Plantis
&Loton Cosmetics
Vis Plantis to polska marka kosmetyków założona przez Elfa Pharm. Już od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała. W ramach współpracy z Loton Cosmetics, marka stworzyła 4 nowe linie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. We współpracy z marką stworzyliśmy kreatywne koncepcje na branding dla wszystkich opakowań, tworząc łącznie linię 20 etykiet.


Naszym celem było jak najlepsze wyeksponowanie charakterystyki produktów. Tym samym postawiliśmy na wyraźne i wpadające w oko zdjęcia składników, które były wykorzystane w 4 seriach produktowych do włosów:
- przetłuszczających z algami
- suchych i matowych z jedwabiem
- cienkich i osłabionych z olejem arganowym
- zniszczonych i łamliwych z kreatyną
Aby jak najlepiej przedstawić zastosowanie produktów, wykorzystaliśmy także kolorystyczne aple, na których umieściliśmy kluczowe informacje, stosując wyraźną typografię. Zwiększona czytelność i jasny układ pozwalają konsumentowi na szybkie zidentyfikowanie produktów i wybranie tych właściwych do jego potrzeb. Całość została uzupełniona o elementy uszlachetniające – m.in. metalizę odbijającą światło, dając interesujący i przyciągający spojrzenia efekt na półkach sklepowych.




Zespół:
Kreacja graficzna: Aleksandra Luboch
Nadzór kreatywny: Sylwia Dudzińska
Branding nowej linii
napojów gazowanych
marki Hellena
Dla marki Hellena – jednej z największych na polskim rynku napojów – stworzyliśmy branding nowej linii napojów gazowanych, składającej się z trzech wariantów smakowych – Orange, Lemon i Citrus Mix. Wszystkie wersje zyskały unikalną, owocową etykietę z wykorzystaniem charakterystycznego dla marki oranżadowego kapsla. Nowości promowane są hasłem „Autentycznie cytrusowe”, bo zaskakują autentycznym smakiem cytrusów. Dzięki 20%-owej zawartości soków z owoców oraz bardzo dobrym nagazowaniu intensyfikują wrażenie rześkiego orzeźwienia oraz skutecznie gaszą pragnienie w ciepłe dni.

To właśnie te cechy uwypukliliśmy w swoich projektach – tak, aby wizualnie podkreślić i odzwierciedlić autentyczność smaku przekładającą się na wyjątkowy, cytrusowy skład produktów. Tak, jak napoje są nasycone smakiem soków z owoców, tak i etykiety zaprojektowaliśmy z wykorzystaniem żywych kolorów, osadzonych w nowoczesnym designie.
Grafika etykiet nawiązuje do sztandarowego produktu marki – Oranżady Hellena. W centralnej części został umieszczony charakterystyczny kapsel w wersji z wyróżnieniem kolorystycznym smaku. Odpowiednio dobrany krój pisma, opisujący cytrusowe warianty, nadaje projektowi dynamizmu i nowoczesności. Integralna część kapsla – logo marki Hellena podkreśla przynależność produktu do polskiego brandu i pozwala trwale zakorzenić się w świadomości konsumenta. W graficznej komunikacji linii napojów gazowanych obecne są również soczyste owoce – elementy kształtem kojarzone z soczystością i tym, co jest istotną nowych produktów – owocowością.
Egzotyczny charakter znajduje swoje odzwierciedlenie w nowoczesnym designie butelki, która opleciona została skórką pomarańczy. Zdobienie nawiązuje do cytrusowego smaku napojów oraz akcentuje wyjątkowość nowych produktów. Specjalnie zaprojektowane wzornictwo sprawia, że butelka zyskuje na rynku miano unikatowej. Pojemność wynosi 1,5 l.



Autorem idei kreatywnej oraz projektu jest Katarzyna Łoboda-Karki.
Nadzór kreatywny nad projektem sprawowała Anita Kamila Sochacka.
Strategia komunikacji
i rebranding marki Polargos
Polargos to jeden z największych w Polsce producentów bram i ogrodzeń. Powstające w fabrykach firmy produkty sprzedawane są nie tylko na rynek krajowy, ale również z sukcesem podbijają rynki zagraniczne. W ramach ciągłego rozwoju – zarówno na płaszczyźnie produktowej, jak i marketingowej – firma przeszła gruntowny rebranding, zyskując nowe logo, tożsamość wizualną oraz strategię komunikacji.
Pierwszym etapem współpracy był nadzór nad rebrandingiem firmy. Stworzyliśmy nową identyfikację wizualną, która z początkiem 2022 r. jest konsekwentnie implementowana na wszystkie kanały komunikacji. Wszystko to w oparciu o wypracowaną strategię komunikacji, którą również stworzyliśmy dla marki.

Zaprojektowany przez nas znak ściśle koresponduje z charakterem działalności firmy. Składa się on z dwuelementowego sygnetu, będącego metaforycznym przedstawieniem otwartej bramy oraz wpisanej w sam środek nazwy marki. Całość opatrzona jest claimem: Ogrodzenia od profesjonalistów.
Claim ten stanowi kreatywne rozwiniecie powstałej w agencji strategii – produkty Polargos plasują się w segmencie DIY, dzięki czemu są one łatwe w montażu nawet przez laików. Poszczególne elementy zostały stworzone na tyle profesjonalnie i funkcjonalnie, że nie potrzeba grona ekspertów i fachowców, aby móc zamontować systemy ogrodzeniowe – wystarczy do tego niewielka, sąsiedzka pomoc.
Nowe logo Polargos, jako całość, to symbol otwartości na nowe rozwiązania, technologie, ludzi, trendy oraz próba pokazania wprost obszaru działalności firmy. Skosy zastosowane w nowej identyfikacji wizualnej to podkreślenie dynamiki w działaniu, realizacji celów i wyznaczania kierunku rozwoju dla całego rynku ogrodzeń.
Użyta kolorystyka jest swoistym mostem tożsamościowym między starą, a nową identyfikacją. Zieleń była z Polargos od samego początku, to kolor charakterystyczny dla firmy, który odróżnia ją od konkurencji, dlatego pozostał niezmieniony.







Lotna przejęła również obsługę komunikacyjną marki w mediach społecznościowych. Opracowana strategia działań w SoMe zazębia cele wizerunkowe oraz sprzedażowe marki. Działania komunikacyjne prowadzone są obecnie na Facebooku, Instagramie i LinkedInie.
W ramach obsługi marketingowej brandu Polargos, agencja tworzy także materiały BTL oraz wszelkie niestandardowe akcje w zróżnicowanych kanałach komunikacji.
Zadaniem agencji jest również doradztwo i merytoryczne wsparcie Klienta w zakresie prowadzonych działań komunikacyjno-strategicznych.


Zespół:
Kreacja graficzna: Michał Wyszyński
Nadzór kreatywny: Anita Kamila Sochacka
Strategia komunikacji i project management: Piotr Flis
Nadzór social media: Piotr Mateńko
Linia wiosenno-letnia kosmetyków Gift of Nature by Vis Plantis
Gift of Nature by Vis Plantis to seria naturalnych, w 100% wegańskich kosmetyków, które odpowiadają na potrzeby nowoczesnych kobiet, chcących skutecznych i sprawdzonych produktów. Kosmetyki z serii GoN znane są ze stawiania na oryginalne zapachy, naturalny skład i ciekawy design etykiet oraz opakowań.
To właśnie dla kosmetyków Gift of Nature zaprojektowaliśmy wiosenno-letnie etykiety, które zostały umieszczone na specjalnej, okazjonalnej serii opakowań. Projekt obejmował etykiety dla 4 produktów – dwóch wersji zapachowych żelu pod prysznic oraz 2 zapachów balsamów do ciała.


Jednym z najważniejszych założeń było stworzenie takiego projektu, który już na pierwszy rzut oka „przeniesie” konsumenta w pełen słońca i ciepła świat. Wersja zapachowa z czerwonym jabłuszkiem kojarzy się ze spokojnymi i kojącymi chwilami w letnie dni na wsi, a tropikalna odmiana zapachowa to czysty świat egzotyki, kołyszących się palm i szumiącego, ciepłego i krystalicznie czystego oceanu.
Wybrana przez nas kolorystyka w pełni koresponduje z charakterem produktów, a także wyróżnia je na półce spośród pozostałego asortymentu. Duże nazwy i ilustracje owoców wizualnie wskazują na konkretną linię zapachową. Ilustracyjny styl, jaki właśnie został zaimplementowany do projektu, wpisuje się w szerszą koncepcję designerską innych linii i produktów kosmetycznych marki – stanowi tym samym o spójności stylistycznej brandu oraz o podążaniu za obowiązującymi trendami w świecie designu.
Wyraźnie acz wciąż doskonale wpisujące się w projekt logo oraz pozostałe informacje sprawiają, że konsument bez problemu jest w stanie powiązać atrakcyjnie wyglądający produkt z marką Gift of Nature.





Zespół:
Kreacja graficzna: Katarzyna Łoboda-Karki
Nadzór kreatywny: Anita Kamila Sochacka
Kampania wafli Fitos marki Kupiec
Fitos to nowy subbrand marki Kupiec, stanowiący podgrupę wafli smakowych w portfolio marki. Dla Fitos stworzyliśmy koncept kreatywny na kampanię wizerunkową w kanałach online i offline.
Głównym założeniem projektów było podkreślenie wyjątkowego smaku przekąski, która umili każdą chwilę – toffi, chilli oraz śmietana z cebulką. Wyjątkowość produktu pokazana została poprzez surrealistyczne i przyciągające uwagę odsłony. Bohaterom kreacji, którzy spędzają swój czas podczas różnorodnych aktywności, towarzyszą wychodzące z ziemi czy sufitu, przeskalowane obiekty symbolizujące poszczególne smaki produktów.
Skupienie się na walorach smakowych oraz na spędzaniu czasu we wspólnym gronie bliskich osób – czy to rodziny, czy przyjaciół – to dwa fundamenty kreacji reklamowych, które za zadanie miały dotrzeć do różnorodnych grup docelowych – zarówno do młodszych jak i do starszych odbiorców.
Zespół:
Koncepcja kreatywna i projekt: Katarzyna Łoboda-Karki oraz Piotr Mateńko
Nadzór kreatywny: Anita Kamila Sochacka
Identyfikacja wizualna Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli to placówka, która już od wielu lat udostępnia lokalnej publiczności zbiory o charakterze regionalnym z zakresu archeologii, historii, etnografii i sztuki. Dla placówki, w ramach przetargu, przygotowaliśmy kompleksowy system identyfikacji wizualnej.












Nasza propozycja czerpie ze światowych, powszechnie obowiązujących nurtów systemów identyfikacji, które z sukcesami są implementowane w największych placówkach muzealnych na świecie. Odwaga charakterystyczność i wzbudzanie zaintrygowania są głównymi wyróżnikami kreacji, obok której nie można przejść obojętnie.
Pomimo swojej wyrazistości i szeregowi modułów, całość osadzona jest w prostym i zrozumiałym dla wszystkich wykonaniu. SIW w swoim założeniu nie ma przytłaczać oferty muzealnej, a tworzyć przestrzeń na jej prezentację. Zaprojektowane elementy i układy o uniwersalnym charakterze stanowią tło dla prac i zbiorów muzealnych, stawiając je na pierwszym planie jako główny element komunikacji instytucji.
Koncepcja wykorzystuje wyraziste kształty, nowoczesność, font bezszeryfowy oraz logo, które jest czytelne dla wszystkich odbiorców – brak ozdobników i duży, typograficzny charakter umożliwia dobry odbiór także osobom niedowidzącym.
Element graficzny na plakatach i innych materiałach został zaczerpnięty z głównego kształtu logo MRSW. Dzięki temu możliwa byłaby łatwa adaptacja na materiały reklamowe, w zgodzie z najbardziej rozpoznawalnym elementem i symbolem muzeum. W zależności od tego, na jakie potrzeby muzealne przygotowane byłyby materiały (czy to do głównej siedziby MRSW czy jego oddziałów), zaprojektowane nośniki, prócz warstwy tekstowej, są rozróżniane również na płaszczyźnie kolorystycznej oraz graficznej.
System identyfikacji wizualnej został zaprojektowany tak, aby był wsparciem dla oferty muzealnej i stanowił swoistą przestrzeń do opowiadania historii przez muzeum.
Zespół:
Tożsamość wizualna: Michał Wyszyński
Nadzór kreatywny: Anita Kamila Sochacka
Projekt nie będzie wdrożony.